يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 671627
 بازدید امروز : 58
 کل بازدید : 1074857
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.9062
اخبار > حزب الله لبنان: تسليم تحريم و فشار نمي شويم


  چاپ        ارسال به دوست

حزب الله لبنان: تسليم تحريم و فشار نمي شويم

به گزارش ايرنا، دعموش اين سخنان را در حالي روز جمعه مطرح کرد که ساعاتي پيش از آن «دونالد ترامپ» رئيس جمهوري آمريکا قانون تشديد تحريم ها عليه حزب الله را که به تصويب کنگره اين کشور رسيده بود، به امضا رساند.
بر اساس اعلام کاخ سفيد، هدف از اين قانون جلوگيري کامل حزب الله از دسترسي به شبکه مالي بين المللي و کاهش برخورداري از منابع مالي است.
بر اساس اين قانون هر شخص يا گروهي که با حزب الله و نهادهاي وابسته به آن وارد همکاري و تماس شود مشمول تحريم هاي آمريکا خواهد شد.
آمريکا، حزب الله را گروه تروريستي مي داند.
بسياري از ناظران معتقدند نااميدي از رويارويي نظامي با حزب الله، آمريکا را به عنوان متحد اصلي رژيم صهيونيستي به سمت افزايش تحريم هاي مالي و اقتصادي عليه اين حزب واداشته است.
آمريکا به دنبال آن است تا با افزايش رايزني ها با گروه هاي مختلف لبناني و نهادهاي مالي اين کشور، حزب الله را در داخل لبنان منزوي کند.
شيخ دعموش در بخش ديگر سخنانش تاکيد کرد که حزب الله خواهان تشکيل دولت در سريعترين زمان ممکن است.
وي گفت: آنهايي که در مسير تشکيل دولت مانع تراشي مي کنند تا طي روزها و ماه هاي آينده شرايط براي تحميل مطالباتشان فراهم شود اشتباه مي کنند، چرا که هر رويدادي معادلات سياسي موجود و وزن سياسي گروه ها را تغيير نخواهد داد.
بيش از پنج ماه از معرفي «سعد الحريري» به عنوان نخست وزير مامور به تشکيل کابينه لبنان مي گذرد اما وي هنوز نتوانسته اين ماموريت را به سرانجام برساند.


٠٨:٣٥ - 1397/08/05    /    شماره : ٧١٤٨١٩    /    تعداد نمایش : ١٣خروج